Sokorópátka Község Önkormányzata ÖNKORMÁNYZATI ÉPÜLETEK ENERGETIKAI KORSZERŰSÍTÉSE SOKORÓPÁTKÁN
PROJEKT AZONOSÍTÓ SZÁMA: TOP-3.2.1-15-GM1-2016-00052
A PROJEKT TARTALMÁNAK BEMUTATÁSA
Sokorópátka Község Önkormányzata pályázatok nyújtott be és támogatást nyert a TOP-3-2-1. konstrukción belül a település önkormányzati épületeinek energetikai korszerűsítésére, nevezetten a Polgármesteri Hivatal valamint a Sokorópátkai Általános Iskola tornatermi egységének hőszigetelésére és részleges nyílászáró cseréjére. A támogató döntést követően a projekt megvalósítása 2017. július 01-én kezdődött el, és 2018. február 28-ig kell a tervezett tevékenységeket megvalósítani. A 30-as években épült hivatali épület és a 90-es években épült tornaterem kialakítása is az akkori kor követelményeinek megfelelően történt, így a jelenlegi költségoptimalizált szinttől jelentősen elmaradnak, a beruházás célja tehát a jelenleginél alacsonyabb széndioxid kibocsátású, energetikailag korszerűsített és fenntartható épületek fejlesztése az épületek működési költségeinek csökkentésével párhuzamosan.
A beruházás keretében megvalósítani tervezett tevékenységek:
utólagos külső oldali szigetelés kialakítása mindkét épületen
fa és fém nyílászárók cseréje és korszerűsítése mindkét épületen
gépészeti rendszer korszerűsítése a tornatermi egységben
napelemes rendszer kiépítése a hivatali épületen
projektarányos akadálymentesítés kiépítése a hivatali épületben
külső lábazati kőburkolat visszaállítása eredeti megjelenésnek megfelelően a hivatali épületen
A projekt hozzájárul az érintett épületek fűtési és világítási energiaigényének drasztikus csökkentéséhez, a károsanyag-kibocsátás jelentős leredukálásához, és a település környezetterhelő hatásainak optimalizálásához a jelentős önkormányzati megtakarítások mellett.
A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg.
A SZERZŐDÖTT TÁMOGATÁS ÖSSZEGE: 63, 72 MILLIÓ FORINT
A TÁMOGATÁS MÉRTÉKE (%-BAN): 100%
A PROJEKT FIZIKAI BEFEJEZÉSÉNEK TERVEZETT DÁTUMA: 2018. 02.28.